Звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку села Голинь за 2011 рік

Звіт про виконання програми соціально-економічного
та культурного розвитку села Голинь за 2011 рік

01.01.2012р.

___2011 рік був насичений подіями як в політичному, так і в економічному житті нашої держави, ми відзначили 20 річницю Незалежності України. На державному рівні прийняті нові закони, держава жила в умовах економічної кризи, тому рік був складним, з відповідним обмеженням як у фінансуванні, так і у виконанні робіт з соціально-економічного розвитку.
___Площа території села Голинь – 1861га., з них 966,7га. в межах населеного пункту. Населення станом на 01.01.2012р. становить – 5246 жителів, без суттєвих змін на протязі останніх років. На території села діє загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (619 учнів та 28 дошкільнят), дитяча школа мистецтв (99 учнів), дитячий садок з функціонуванням двох груп (загальною кількістю 68 дітей), лікарська амбулаторія, стоматкабінет, аптека, Українська Греко-Католицька Церква, Чоловічий монастир, Народний дім, бібліотека, поштове відділення, філія банку, 27 діючих закладів торгівлі, 3 заклади громадського харчування, із сфери побуту – перукарня, лазня, швейні майстерні, майстерня по різці скла, майстерня з ремонту та обслуговування автомобілів, шиномонтаж, столярні майстерні.
___Щодо виконання поставлених завдань, вибираючи пріоритети першочерговості виконання тих чи інших завдань, фізичні та фінансові можливості, ми маємо певний результат. Найбільшим здобутком та пам’ятною подією 2011 року для села є початок робіт з реконструкції частини приміщень незавершеного будівництва будинку культури під дитячий садок.
___Вцілому, прийнята програма соціально-економічного та культурного розвитку села на 2011рік, яка відображає основні проблеми, в наступній частині виконана.
Бюджет села Голинь на 2011 рік виконаний на 101%, а фактичні видатки по загальному фонду сільського бюджету на суму 1092,8тис.грн., по галузях наступні:

  • Місцеве самоврядування: 356,0тис.грн. (з них 334,2тис.грн. комунальні послуги, нарахування та зарплата),
  • Дошкільні заклади освіти: 457,9тис.грн., (з них 367,6тис.грн. комунальні послуги, нарахування та зарплата),
  • Народний дім: 156,1тис.грн., (з них 156,1тис.грн. комунальні послуги, нарахування та зарплата),
  • Спорт: 14,0тис. грн.,
  • Благоустрій: 72,9тис.грн.,
  • Матеріальні допомоги: 3,6тис.грн.,
  • Землеустрій: 7,3тис.грн.,
  • Субвенції: 25тис.грн, (на розширення Голинської ДШМ).

___Основні роботи, що виконувались в 2011році, наступні:
___1. Місцеве самоврядування:
– робота сільської ради проводиться відкрито, в інтересах громади, забезпечуючи вирі-шення питань жителів, які в компетенції та фінансової можливості сільської ради, систематично проводяться засідання виконкому та сесій сільської ради;
– існують партнерські відносини з організаціями та установами, іншими органами вла-ди;
– створено офіційний веб-сайт Голинської сільської ради;
– засновано місцеву газету «Голинянка»;
– постійно проводиться робота по збільшенню бюджетних надходжень та раціонально-го використання ресурсів в т.ч. проведено і затверджено грошову оцінку землі населеного пункту, укладені договори оренди;
– виготовлені Державні акти на землю комунальних закладів Голинської сільської ради (адміністративно-громадського будинку, Голинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та будинку культури реконструйованого під дитячий садок);
___У відповідності до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» за період 2011р. Голинською сільською радою було прийнято регуляторні акти (рішення сесії) «Про місцеві податки та збори», «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель села Голинь», «Про комунальне господарство», «Про графік роботи закладів торгівлі на території с.Голинь».
___Протягом 2011р. проведено 7 сесій сільської ради, 14 засідань виконкому, розглянуто 388 письмових та 54 усних звернень громадян; вчинено 268 нотаріальних дій, з них 85 довіреностей, 35 заповітів, 146 свідчень підпису та 2 фотокопії; зареєстровано 54 народжень, 66 смертей та 31 одруження.
___2. Культура.
___На території Голинської сільської ради активно працюють такі установи культури: Народний дім, бібліотека-філія с.Голинь та Голинська дитяча школа мистецтв. При Народному домі працюють гуртки художньої самодіяльності такі, як хореографічний колектив «Лілея», народний аматорський хоровий колектив, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Молодичка», який в цьому році відсвяткував свій 30-літній ювілей, вокальний ансамбль «Барви осені», гурток художнього читання, драматичний гурток та дитячий вокальний ансамбль. Протягом року в Народному домі до всіх свят проводяться масові заходи за участю наших талановитих дітей, а колективи художньої самодіяльності Народного дому є постійними учасниками як районних, так і обласних фестивалів та конкурсів.
___Голинська бібліотека – одна з кращих бібліотек-філій Калуської централізованої бібліотечної системи, де завдяки заслугам наших бібліотекарів збережено і налічується книжковий фонд в 12 тисяч примірників друкованої продукції, якою користується більше 1000 читачів, а в поточному році отримано грант, як переможець конкурсу, на комп’ютеризацію з доступом до мережі Інтернет (безкоштовно отримано 3 комп’ютери, сканер, принтер та веб-камери). Значна увага приділяється популяризації краєзнавчої літератури, патріотичному вихованню дітей та юнацтва. Розгорнуті змістовні книжково-ілюстративні виставки актуальних тематик. Проводиться пошукова робота про визначних земляків, стародавні та сучасні ремесла, національний одяг.
___Голинська дитяча школа мистецтв приймає активну участь в культурному житті громади. Нами проведені ремонтні роботи приміщень та надано субвенцію в сумі 25тис.грн. районному відділу культури, з метою розширення школи мистецтв з 64 до 99 учнів, а за спонсорські кошти придбано фортепіано.
___3. Освіта.
___Проведено ремонтні роботи в ДНЗ «Малятко», відремонтовано огорожу, придбано необхідні меблі та інвентар, що дало можливість збільшити кількість дітей в існуючому садочку з 48 до 68.
___Сільською радою, з метою відкриття нового дитячого садочка, із сприянням районної влади, виготовлено технічну проектну документацію (проектант ТзОВ «Весна»), створено Комітет з конкурсних торгів та проведено конкурс державних закупівель робіт з реконструкції частини приміщень будинку культури під дитячий садок в с.Голинь Калуського району Івано-Франківської області, і розпочаті будівельні роботи (підрядник ТзОВ «Добробуд-Плюс») із реконструкції. Станом на сьогоднішній день уже встановлено більше половини шатрового даху будівлі, встановлено частину вікон, освоївши кошти сільського та районного бюджету на загальну суму 664тис.грн. Роботи 1-го етапу з відкриттям дитячого садочка на 4 групи планується завершити до 1 вересня 2012р., на що потрібно ще 3,5млн.грн. Тому активно ведеться пошук джерел фінансування, в тому числі з сільського бюджету в 2012 році планується виділити 400тис.грн.
___4. Ремонт та облаштування комунальних доріг, мостів (лавок).
___Проведено ремонт дороги до цвинтаря зі встановленням асфальтного покриття, по вул.Пам’яті на суму 95тис. грн. Проведено ремонт на загальну суму 99тис. грн. щебеневого покриття доріг по вул.Молодіжна, вул.Петлюри, вул.Бережницького та частково по вул.Л.Українки; ремонт гравійного покриття доріг новобудови «Полянка» (вул.Залізнична, Чорновола, Сагайдачного) тощо. Калуським райавтодором проведено ямковий ремонт частини дороги Голинь-Кропивник (вул.Коновальця) на суму 60тис.грн. Проведено ремонт пішохідної лавки №1 через річку Сівка (вул.М.Вовчка – Зарічна) із заміною дощатого настилу. В 2012 році планується продовжити роботи щодо щебеневого покриття вулиць села, ремонт гравійного покриття дороги новобудови «Криве» тощо.
___5. Роботи по чистці та вирівнюванні русла річок, потоків поверхневих вод.
___Дані роботи є досить актуальними для нашого села, оскільки є загроза затоплення житлового масиву в період танення снігів та затяжних дощів. В 2011 році виправлено підмиті дамби та розчищено русло р.Сівка, вище моста (Голинь-Кадобна) на суму 7тис.грн. Складено акти, розроблено кошториси: на вирівнювання русла річки Сівка від пішохідної лавки №3 до моста Голинь-Кропивник; на розчистку річки Млинівка; розчистку каналу поверхневих вод в урочищі «Підгора» та подано відповідні запити на виділення коштів.
___6. Благоустрій та санітарне очищення території села від стихійних сміттєзвалищ.
___Протягом 2011р. проводились роботи по закриттю існуючих смітників, роботи з впорядкування полігону захоронення твердих відходів. Проводився систематичний вивіз сміття, прибирання прибережної смуги річок Сівки та Середньої, а також прибирання та впорядкування території центральної частини села та цвинтаря. Для комунального господарства придбано екскаватор (45тис.грн.). Однозначно, що проведені роботи з усунення численних смітників на берегах річок, пасовищах або й просто біля садиб дають певні позитивні зрушення, однак, проблемою залишається відсутність спеціальної техніки для вивезення сміття, та, на жаль, вкрай проблемним питанням залишається наша культура і піклування про навколишнє природне середовище, коли всупереч здоровому глузду жителями села створюються стихійні сміттєзвалища та викидання сміття в річки. (Народна мудрість: «Чисто не там де прибирають, а там де не засмічують»).
___7. Вуличне освітлення.
___В 2011 році продовжено роботи по встановленню вуличного освітлення села, виконані роботи з освітлення частини центральної дороги в урочищі «Котятич», частково стадіону, а також біля амбулаторії та школи (в стадії введення в експлуатацію) на загальну суму 51,351тис.грн.
___8. Спорт.
___Футбольний клуб «Сокіл» Голинь приймав активну участь у чемпіонаті району з футболу за сприяння сільської ради та меценатів села Голинь (зайнявши ІІІ місце в районі). Постійно проводяться змагання, приймається активна участь у всіх районних змаганнях та спартакіадах (зайнявши ІІ місце).
___В цьому році розпочато капітальний ремонт та благоустрій сільського стадіону щодо огорожі території, встановлення лавок, а також ремонту роздягальні та встановлення сцени. Сільська рада розробила та затвердила проект «Благоустрій сільського стадіону як місце спортивно-культурного дозвілля дітей і дорослих територіальної громади села Голинь – запорука здоров’я нації», отримавши грант у розмірі 50тис.грн. як переможець І-го обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. А також для продовження робіт нами подано проект на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
___9. Медицина.
___Здійснено заміну вікон в Голинській амбулаторії на суму 68тис.грн.
___10. Соціальний захист.
___На території сільської ради працює три соціальні працівники, які обслуговують 42 одиноких громадян. Крім допомоги з районного фонду, соціальними працівниками, залучаючи спонсорську допомогу, надавалась допомога одиноким та малозахищеним верствам населення.
___Крім вище перелічених питань, є наступні проблеми, які необхідно вирішувати в 2012 році:
– благоустрій території школи, заміна вікон, ремонт приміщень та комунікацій;
– врегулювання дорожнього руху в центральній частині села;
– розвиток сільського господарства, пошук інвесторів, використання пустуючих земель в т.ч. пайовиків, розвиток фермерства, придбання с/г техніки; розвиток переробної с/г промисловості;
– розвиток інфраструктури, підприємництва, створення нових робочих місць;
– завершення будівництва церкви;
– постійне перебування інспектора з охорони громадського порядку на території села;
– будівництво очисних споруд;
– питання щодо газифікації (новобудови «Криве»);
– завершення інвентаризації землі;
– виготовлення Генерального плану забудови села Голинь;
– кредитування та будівництво житла для молодих сімей;
– розв’язання конфлікту між пайовиками та МПП «Буран».
___А на завершення, я хочу нагадати, що нам є над чим працювати, тільки потрібно, щоб була злагода, добра згода, єдність громади, належне виконання своєї роботи кожного на своєму робочому місці, і звичайно найосновніше – належне, достатнє фінансування на виконання повноважень та завдань.

Дякую за увагу. Дякую за взаєморозуміння та співпрацю!

З повагою,
Сільський голова_______________________________________ Віктор Ляхович

Опубліковано у Довідки, звіти про діяльність. Додати до закладок постійне посилання.